Czy starać się o dziecko gdy mam gorączkę?

Planujemy z mężem powiększenie rodziny - pech chciał, że dni płodne pokryły się z moją gorączką przekraczającą 39 st. i bólem gardła. Mam obawy czy przez temperaturę nie uszkodziło się jajeczko i z ciążą i dzieckiem będzie wszystko dobrze.

Proszę o szybką odpowiedź, bo nie wiem czy starać się w tym miesiącu czy sobie odpuścić.

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Ze staraniem o dziecko lepiej poczekać do czasu wyleczenia infekcji. Może się okazać, że to infekcja bakteryjna i konieczne będzie zastosowanie antybiotyków, a jeśli jest możliwość uniknięcia przyjmowania jakichkolwiek leków w czasie ciąży to należy do tego dążyć.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl