Czy sterydy pomagają schudnąć?

Jak schudnąć koło 5 kg w 2 miesiące? Jakie ćwczenia wykonywać? Jaką dietę stosować? Czy sterydy są dobre na odchudzanie? Jakie są po nich efekty? I czy są po nich jakieś skutki? Prosze o odpowiedz!
ponad rok temu

Witam!

Sterydy mogą przyczynić się do przyrostu masy ciała, nie ubytku. Przede wszystkim zastanowiłabym się, czy dieta jest Pani/Panu potrzebna. Nie polecam odchudzania bez jednoznacznych ku temu wskazań. Odnośnie ćwiczeń - odsyłam na stronę abccwiczenia.pl. Znajdzie tam Pan/Pani materiały wideo oraz artykuły dotyczące tematyki treningu i diety. Ubytek masy ciała można uzyskać poprzez połączenie zwiększenia aktywności fizycznej oraz diety odchudzającej. To, jaką kaloryczność powinna mieć dieta, w dużej mierze zależy od obecnej masy ciała i ilości "nadprogramowych" kilogramów.
Przede wszystkim wyeliminowałabym "bomby kaloryczne": cukier dodawany do kawy i herbaty, kolorowe słodzone napoje gazowane i soki z dodatkiem cukru, tłuste wędliny, serki topione, serki typu fromage, feta, sery żółte, tłuste, zawiesiste zupy (śmietanę można zastąpić np. jogurtem 0%), tłuste placki, kotlety, kluski, fast-foody, ciasta, ciasteczka, smażone potrawy (zwłaszcza w panierce, która chłonie tłuszcz jak gąbka).
Warto zamienić metodę kulinarną na gotowanie tradycyjne i gotowanie na parze. Potrawy przygotowane w ten sposób są niskokaloryczne i łatwo strawne.

Pozdrawiam