Czy szkliwo się regeneruje?

Witam. W listopadzie 2020 roku miałem robione odkamienianie wszystkich zębów. Tego samego dnia miałem nadwrazliwe większość zębów a z niektórymi mam do tej pory lekki ale dokuczliwy ból. Dodam że zęby mam zdrowe bo w przeciągu kilku miesięcy byłem u dentysty kilka razy. Miałem do zrobienia kilka dziur. Niedawno znowu byłem na wizycie i powiedziałem że nadwrażliwość i ból nie zniknął. Zalecono mi tylko elmex pastę i płyn. Czy szkliwo może się regenerowac ? Proszę o wiedzę bo nie wiem co robić stosuje prawie codziennie ketonal active. Dziękuję z góry za pomoc.

Szanowny Panie.

Dosyć trudno jest dać odpowiedź na Pana pytanie.

Jeśli chodzi o remineralizację (naprawę szkliwa), to mogę polecić wcieranie na noc w zęby (po myciu zębów, a przed pójściem do spania, GC Tooth Mousse). Należy pokryć cienką warstwą tego preparatu, dokładnie wrażliwe zęby z każdej strony i pozostawić je tak na noc. Czynność można powtarzać.

Preparat ten jest nazywany płynnym szkliwem i ma właściwości naprawcze.

Jednocześnie poleciłbym wizytę u periodontologa, celem sprawdzenia, czy nadwrażliwość nie pochodzi z wyeksponowanych szyjek zębów, lub recesji.

Zachęcam do zapoznania się z ciekawymi informacjami dotyczącymi zadanego pytania:

https://implantis.com.pl/periodontolog-krakow/