Czy szwy i rany po operacji mogą zostać bez opatrunków?

Witam. Mój tata 29.08 miał operację po której założono mu szwy na brzuchu. 01.09 wypuszczony go ze szpitala bez opatrunków na szwie i ranach po drenach. Jedynym zaleceniem były prysznice i mycie często rany. Czy jest to naprawdę wskazane? Czy szwy i rany mogą zostać bez jakichkolwiek opatrunków?

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jak wyglądają rany . Propknuje się kierowac zaleceniami lekarza prowadzącego