Czy taka cytologia jest niepokojąca?

Witam odebrałam dziś wynik cytologi - rozmaz niezbyt czytelny z powodu licznych komórek zapalnych. Ocena ogólna; w granicach normy, nie stwierdzono zmian śródbłonkowych i procesu złośliwego. Zalecono tabletki dopochwowe. Czy jest się czym martwic?

Witam. Nie ma powodu do zmartwienia. Takie wyniki często się zdarzają. Jest duży stan zapalny w pochwie i trzeba go wyleczyć. Dlatego wskazane jest leczenie i globulki. Nie ma żadnych innych niepokojących zmian. Bardzo możliwe, że po leczeniu lekarz pobierze jeszcze raz cytologię. Jest to rutynowe postępowanie. Życzę powodzenia w leczeniu