Czy taki opis cytologii wskazuje na jakąś nieprawidłowość?

Dzień dobry odebrałam wyniki cytologi wspomnę że jestem. 1,5 r po urodzeniu dziecka. ROZMAZ ODPOWIEDNI DO OCENY OBRAZ CYTOLOGICZNY JRST NIEPRAWIDŁOWY Obecność nieprawidłowych komórek na linkowych Komórki nabłonka wielowarstwowego płaskiego nieprawidłowe komórki nablonkowe trudne do jednoznaczNej interpretacji wskazania ASC-US. Opis metaplazja niedojrzała zalecenia kolposkopia. Proszę o wyjaśnienie bo bardzo się martwię a badanie mam dopiero za, 3 tyg która to gr?

Dzień dobry.

Wynik cytologiczny ASC-US obliguje do rozszerzenia diagnostyki.

Jeśli jest on po raz pierwszy u Pani, akceptowane jest powtórzenie cytologii za 6 miesięcy. Natomiast preferowanym postępowaniem jest wymaz z szyjki na obecność DNA typów onkogennych wirusa HPV. Kolposkopię wykonuje się w przypadku gdy badanie HR DNA HPV jest dodatnie.