Czy taki wynik cytologii u siostry może świadczyć o nowotworze?

Witam. Proszę o pomoc. Mojej siostrze 32 lata wyszła zła cytologia tzn. Wynik: PAP IVa-p. Ma mieć zabieg wykrycia czy nie ma komórek nowotworowych. Bardzo się o nią martwię. Proszę o poradę czy ten wynik jest zły?? Jak go rozumieć. Siostra przebywa w Niemczech.

4. grupa informuje o obecności tzw. komórek atypowych. Mogą one świadczyć o istnieniu raka przedinwazyjnego, czyli takiego, którego komórki występują na razie tylko w nabłonku. Ten nowotwór wcześnie wykryty jest w 100 proc. wyleczalny.