Mężczyzna , 22 lata Witam, stwierdzono u mnie nerwicę lekową. Byłem u kardiologa, przepisał mi Bisocard 5mg rano i wieczorem i do tego Spamilan 5mg też rano i wieczorem. Odkąd biorę te leki, jestem osłabiony. Ciśnienie miałem książkowe, Bisocard dostałem na uspokojenie serca, które cały czas kołotało z powodu nerwicy. Znajomi mówią mi, że z dnia na dzień widać jak marnieje, że jestem słabszy. Ja osobiście tego aż tak bardzo nie czuję, ale jest to troche niepokojące. Czy takie objawy mogą powodować powyższe leki?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Leki od kardiologa mogą Panu nieco pomóc zmniejszyć objaw jakim jest kołatanie serca, nie wydaje się jednak słusznym leczenie nerwicy w ten właśnie sposób. Pana przypadłość powinna być raczej konsultowana i leczona u psychoterapeuty a ewentualne leki przepisane przez psychiatrę.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Nerwica – Nerwice, czyli zaburzenia lękowe, to najczęściej występujące zaburzenia psychiczne, które dotykają wiele osób w wieku od 25 do 45 lat. Nerwica powoduje, że konkretne sytuacje wywołują u osoby chorej irracjonalny lęk, ale nie zaburzają odbioru rzeczywistości (tzn.
  • Diagnozowanie nerwicy – Tempo życia, wzrastająca technizacja oraz coraz większe szkody w naturalnym środowisku człowieka w dużej mierze powodują, że nerwice stają się dolegliwościami najpowszechniejszymi. Różne sytuacje i wydarzenia, z którymi człowiek styka się w swoim życiu, mogą sprzyjać zaostrzaniu się bodźców stresogennych oraz frustracji.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Kardiologia

Większa skuteczność leków nasercowych przyjmowanych wieczorem

Kanadyjscy naukowcy na łamach pisma „Journal of the American College of Cardiology" przekonują, iż leki na serce przyjmowane wieczorem działają znacznie skuteczniej niż gdy się je stosuje rano. Działanie leków nasercowych W leczeniu nadciśnienia tętniczego...