Problemy z oddychaniem, kołatanie serce, osłabienie

Dwa miesiące temu zrobiło mi się słabo, serce mi kołotało i miałam problemy z oddychaniem. Szybko minęło. Po dwóch dniach powtorzyło się wtedy wpadłam w panikę co doprowadziło do tego że się trzęsłam. Po zastrzyku uspokajającym przeszło ale wylądowałam w szpitalu. EKG, holter w normie, na echu wyszła mała niedomykalność i uginanie płatków zastawki mitralnej, a także spadek elektrolitów. Od tamtej pory ciągle sprawdzam w puls i co mnie nie zaboli to łapie sie ze strachem za serce.Czy to nerwica?

Droga Pani jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 3 miesiące i nie ma problemów natury biologicznej należy skonsultować się z psychoterapeutą gdyż możliwe jest że rozwija się choroba natury psychicznej. Życzę zdrowia i pozdrawiam!

Witam serdecznie,
rzeczywiście z tego co Pani napisała może wynikać, że to początki nerwicy
lękowej spowodowanej stresem, który niestety skumulował się samoczynnie
poprzez dolegliwości, które u Pani wystąpiły. Na mojej stronie
www.psychotherapie-live.de są linki do moich publikacji na ten temat.
Dobrze by było gdyby Pani je przeczytała. Wracając do tematu, aby postawić diagnozę i wspólnie zadecydować co dalej powinna pani, nie zwlekając skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej. Zapraszam i serdecznie pozdrawiam