Kobieta , 25 lat Dwa miesiące temu zrobiło mi się słabo, serce mi kołotało i miałam problemy z oddychaniem. Szybko minęło. Po dwóch dniach powtorzyło się wtedy wpadłam w panikę co doprowadziło do tego że się trzęsłam. Po zastrzyku uspokajającym przeszło ale wylądowałam w szpitalu. EKG, holter w normie, na echu wyszła mała niedomykalność i uginanie płatków zastawki mitralnej, a także spadek elektrolitów. Od tamtej pory ciągle sprawdzam w puls i co mnie nie zaboli to łapie sie ze strachem za serce.Czy to nerwica?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam serdecznie,
rzeczywiście z tego co Pani napisała może wynikać, że to początki nerwicy
lękowej spowodowanej stresem, który niestety skumulował się samoczynnie
poprzez dolegliwości, które u Pani wystąpiły. Na mojej stronie
www.psychotherapie-live.de są linki do moich publikacji na ten temat.
Dobrze by było gdyby Pani je przeczytała. Wracając do tematu, aby postawić diagnozę i wspólnie zadecydować co dalej powinna pani, nie zwlekając skorzystać z pomocy psychoterapeutycznej. Zapraszam i serdecznie pozdrawiam


 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie elektrokardiograficzneEKG spoczynkowe przeprowadza się w celu wykrycia zaburzeń rytmu serca. Skrót EKG oznacza elektrokardiogram lub elektrokardiograf.
  • Holter EKG – Zwykłe badanie EKG trwa kilka minut i przez ten czas rejestruje się pracę serca. Nie zawsze jednak w tak krótkim czasie udaje się zarejestrować pojawiające się okresowo w ciągu dnia zaburzenia. Metoda Holtera natomiast pozwala na zarejestrowanie jego pracy przez 24, a nawet 48 godzin.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: