Zapytaj lekarza

1 , 0 1 2 , 1 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pomiar ciśnienia tętniczego krwi a bóle w okolicy serca

Witam. Od ok 3 tygodni w miarę regularnie mierze sobie ciśnienie i zawsze jest ono w granicy 110/80 110/70 przysłuchuje sie rownież biciu serca (posiadam stetoskop) rownież wydaje mi sie ze jest wszystko ok. Ale odczuwam rożne pobolewania w okolicy serca, czy to możliwe ze z moim sercem jest cos nie tak? Czy moze to jednak nerwica? Mam ostatnio bardzo duzo stresów a jak tylko cos mnie zaboli to wpadam w panikę boje sie ze to zawał i boje sie o własne zycie.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Menopauza a ryzyko chorób serca

Objawy występujące u kobiety w okresie menopauzy są wynikiem zmian hormonalnych. W tym czasie zwiększa się również ilość czynników ryzyka zachorowania na wiele chorób. O powiązaniu menopauzy z chorobami serca, opowiada prof. Wojciech Drygas.

Witam serdercznie, jeżeli Pani przeczyta uważnie powyższe linki zrozumie Pani, że prawdopodobnie stres jest przyczyną Pani dolegliwości. Naturalnie może Pani sobie zrobić EKG, który - idę o zakład - nic nie wykaże.

http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/
http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

Pozdrawiam miło

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0

Jeśli lekarz wykluczył zaburzenia na te kardiologicznym, oznacza to emocjonalne, nerwicowe pochodzenie objawów (które są dość charakterystyczne dla tego zaburzenia). Zachęcam do zgłoszenia się do psychologa i podjęcia psychoterapii.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety