Czy tata przez cały czas powinien chodzić z cewnikiem?

Witam! Mój tata ma 57 lat. Skarżył się na pobolewanie w jamie brzusznej, więc lekarz zlecił przeprowadzenie USG. W trakcie badania okazało się, że ma powiększoną prostatę oraz ma zatrzymanie moczu. Jak można się domyśleć objawy pasujące do problemów z prostatą występowały u niego wcześniej. Zgodnie z zaleceniem lekarza POZ pojechał na ostry dyżur urologiczny - tam jedynie założono mu cewnik i kazano zgłosić się do poradni urologicznej. Jak w takim przypadku trzeba chodzić z cewnikiem? Jakie dalsze badania powinny zostać wykonane - do tej pory jedynymi było USG jamy brzusznej. Pozdrawiam.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Szanowna Pani, z cewnika należy korzystać aż do wizyty w poradni urologicznej, jeśli termin jest odległy to należy taki cewnik wymieniać

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty