Czy ten krwotok mógł znaczyć poronienie?

Jestem w 7 tygodniu ciąży.odbyłam stosunek z moim partnerem a później próbowałam się wypróżnić i zaczęłam plamić a później dostałam krwotoku.nadal jeszcze krwawię czy to mogło być poronienie?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

trudno odpowiedzieć na Pani pytanie jednoznacznie – niestety Pani wątpliwości może rozwiać tylko wizyta u ginekologa.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Niemniej obfite krwawienia na początku ciąży zazwyczaj nie rokują dobrze. Jeżeli krwawiła Pani z pochwy, a nie z odbytu (np. wskutek mocnego parcia), to niewykluczone, że doszło do poronienia.

W tym wypadku sugeruję, by niezwłocznie zgłosiła się Pani na wizytę kontrolną – badanie powinno wskazać źródło krwawienia.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przewidziec-poronienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.