Czy jest szansa ze ciąża nadal prawidłowo się rozwija?

Jestem w 7 tygodniu ciąży, zaczęłam krwawić wiec poszłam do ginekologa, który stwierdził ze krew nie pochodzi od dziecka tylko ode mnie. Zarodek był w dobrym stanie, widać było bicie serduszka. Dzień po wizycie dostałam strasznych bólów podbrzusza i nadal krwawienie, a dzis wypadł mi skrzep krwi. Czy to poronienie? Czy kest szansa ze ciąża nadal sie rozwija?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety, nie sposób ocenić bez badania USG, czy doszło do poronienia. Niemniej krwawienie i silne ból podbrzusza nie są dobrym objawem. Zazwyczaj wskazują na postępującą czynność skurczową, prowadzącą na tym etapie do poronienia.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Jeżeli ma Pani wątpliwości bądź dolegliwości bólowe czy krwawienie nie ustaje, proszę zgłosić się jak najszybciej do lekarza. Badanie powinno pomóc w ustaleniu przyczyny krwawienia.

Być może także ten artykuł okaże się pomocny, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.