Czy ten opis rezonansu wymaga konsultacji lekarskiej?

Dzień dobry, w rezonansie zrobionym 1,5 roku temu wyszło, że na poziomie m/k C4/C5, C5/C6, C6/,C7 mam niewielkie, obwodowe uwypuklenia się krążków m/k do kanału 1,3 km z modelowaniem worka oponowego bęz cech ucisku korzeni nerwowych. Wymiar a-p kanału kręgowego 11-12 mm. Reszta w normie. Od dłuższego czasu gdzieś od roku wydaje mi się, że miewam rwy ramienne, ponieważ bardzo boli mnie kark i promieniuje mi do prawej ręki poprzez bark. Takie dolegliwości trwaja u mnie 3 tyg poczym samoistnie mijaja. Jednak przy każdym kolejnym okresie od nowa mi się zaczyna i trwa kolejne trzy tygodnie. Również takie takie dolegliwości zaczynaja mi się gdy np pogorszy się pogoda. Nie wiem co mam dalej zrobić, ortopeda przepisał mi olfen i mydocalm, ale boje się o żołądek biorąc ciągle leki. Czy opis rezonansu i moje dolegliwości to groźna sytuacja? Jakie powinno być dalsze leczenie? Bardzo proszę o pomoc.

Niepokojące jest modelowanie worka oponowego. Sugeruję konsultację z neurochirurgiem oraz fizjoterapię odcinka szyjnego (preferencyjnie terapię manualną oraz trakcję).