Czy ten wynik AFI jest prawidłowy?

Witam Jestem w 38 2 tygodniu ciąży ( WYNIKI AFI 21CM) czy wszystko ok?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

indeks płynu owodniowego, czyli AFI, wskazuje na ilość wód płodowych. Prawidłowo poziom ten wynosi między 5 a 25, w zależności od wieku ciąży. Początkowo rośnie, w ostatnich tygodniach ciąży poziom AFI powinien powoli spadać.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/wody-plodowe-rola-w-czasie-ciazy-zaburzenia-objetosciowe.

Nic nie wskazuje na to, by u Pani AFI było na nieprawidłowym poziomie, niemniej w razie wątpliwości proszę skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę – to do niego należy ocena dobrostanu płodu i prawidłowego rozwoju ciąży.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.