Czy to jeszcze za wcześnie na intensywne płukanie?

Witam serdecznie, tydzień temu (poniedziałek) miałam wykonaną ekstrakcję ósemki. Zabieg trwał około godziny. Dziś miałam zdejmowane szwy i lekarz powiedział, że dość ładnie się goi. Jednak odczuwam przy nachylaniu dyskomfort i lekki (tak jakbym czuła te dziurki po szwach). Czy to normalne? Poza tym nie wiem czy juz teraz mogę normalnie płukac jamę ustną - tzn. intensywnie, bo jak wiadomo myjac zeby omijam to miejsce, by go nie naruszyc? Czy to jeszcze za wczesnie na intesywne płukanie? Pozdrawia

Witam serdecznie,
Tydzień po zabiegu można spokojnie płukać, można sobie zawsze z każdym dniem zwiększać intensywność płukania dla bezpieczeństwa (ponieważ wszystko zależy od skali zabiegu i szybkości gojenia).
Po tygodniu od zabiegu można również delikatnie oczyszczać tę okolicę szczoteczką ruchem wymiatającym, ale koniecznie szczoteczką z bardzo miękkim włosiem!