Co znaczą te problemy po ekstrakcji zęba?

Tydzień temu miałam przeprowadzoną ekstrakcje górnej prawej 8. Rana zagoiła się dobrze, pp tygodniu miałam zdjęte szwy. Od razu zdecydowałam się na ekstrakcję górnej prawej 5. Ząb został usunięty oraz rownież zostały założone szwy. Chirurg mówił o delikatnych zmianach zapalnych zęba. Od momentu ustąpienia znieczulenia odczuwam silny ból, mam spuchnięte i przekrwione dziąsła, do tego często czuję pulsowanie i promieniowanie aż do skroni. Niestety z racji długiego weekendu nie wiem, gdzie mogłabym się zgłosić, a czuję się coraz gorzej...proszę o poradę, ból nie ustępuje i martwię się o to, czy w zębie nie ma zakażenia...

Należy zgłosić się do stomatologicznej izby przyjęć. Jeżeli nie ma możliwości konsultacji stomatologicznej, proszę stosować leki o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, a także płyn do płukania ust zawierający chlorheksydynę.