Czy to normalne żeby bolał tak brzuch po inseminacji?

Dobry wieczór,
mam pytanie, jestem po drugiej inseminacji. Miałam ją robioną w czwartek, 6 maja, był to 13 dzień cyklu. Od 16 dnia biorę dwa razy d*********, boli mnie od tej inseminacji brzuch, lewa strona i jestem bardzo taka jakby pełna cały czasy. Od dzisiaj bolą mnie bardzo piersi, a tak trzy dni mam uczucie po tej lewej stronie, jakby w brzuchu z lewej strony przewracała mi się woda. Mam pracę stojącą i jak postoje troszkę to bardzo boli mnie ta lewa strona. Nie wiem czy to normalne?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
Ból jest objawem świadczącym o tym, że w organizmie dzieje się coś niedobrego, dlatego też zawsze powinien alarmować. Zwłaszcza po inseminacji powinna Pani być bardziej wyczulona na tego typu dolegliwości. Proponuję zgłosić się do swojego ginekologa w celu zbadania i oceny narządu rodnego w badaniu ultrasonograficznym. Opisywane objawy mogą mieć związek z inseminacją, ale również z leczeniem. Tak czy inaczej nie można tego bagatelizować i należy to różnicować i wdrożyć odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.