Czy trzeba pilnie usunąć migdała u dziecka?

Witam. Syn lat 4. Duży przyrost migdałków. Na zabieg czekamy od stycznia zeszłego roku. Raz musieliśmy przełożyć ze względu, że synek się rozchorował, kolejnym razem przełożyli nam z racji covidu. Ostatecznie zabieg ma odbyć się 20 kwietnia, 11 kwietnia dostał antybiotyk na gardło na 5 dni. Nie wiem co robić.. wiem, że nie zaleca się wykonywania zabiegu, gdy pacjent przyjmuje antybiotyk na 7 dni przed zabiegiem ale nasza sytuacja jest dość poważna... Syn ciągle chory co miesiąc/dwa na antybiotyki, chrapie i ma bezdechy, do tego słaby słuch. Odroczenie zabiegu to ponowne czekanie około 6 miesięcy... Nie wiem co w takiej sytuacji jest bezpieczniejsze...?

Musi zgłosić to Pani laryngologowi, który ma przeprowadzić zabieg. Myślę, że w takiej sytuacji, po 6 dniach od zakończenia antybiotykoterapii, operator wyrazi zgodę.