Czy udać się z tym problemem do lekarza?

Od małego dziecka mam problem z pępkiem. Gdy tylko próbuję go wyczyścić to ta czynność sprawia mi ogromny dyskomfort, bólem raczej tego nie nazwę chociaż ciężko określić. Dotykanie nawet delikatnie w środku pępka zawsze sprawiało ten dyskomfort szczególniej w dolnej jego części. Jak już nawet delikatnie naruszyłam pępek czyszcząc czy jedynie dotykając to przez parę minut/godzin (zależy) odczuwam ten dyskomfort/ból. Nigdy się nie zastanawiałam nad tym żeby iść z tym do lekarza, bo uważałam to za normalne. Czy powinnam udać się z tym do lekarza oraz czym to może być spowodowane?

Dzień dobry, aby się dowiedzieć jakie są przyczyny opisanych objawów to nic nie stoi na przeszkodzie aby udać się do lekarza rodzinnego który wykona badanie fizykalne i oceni czy jest czym się martwić czy nie. W razie dokładnej oceny lekarz może zlecić badania diagnostyczne lub obrazowe w tym usg j.brzusznej.

Pozdrawiam