Czy usunięcie zęba można również przeprowadzić w domu pacjenta?

Ostatnio mój stan zdrowia się pogorszył do tego stopnia, iż wychodzenie z domu stanowi dla mnie ogromny problem. Niestety jakiś czas temu wypadła mi plomba z ósemki co przekłada się na częste bóle, zarówno zęba, jak i ucha. Jako osoba, które cierpi z powodu agorafobii i fobii społecznej, zaburzeń lękowych nie wyobrażam sobie wizyty w gabinecie stomatologicznym. Czy usunięcie zęba można również przeprowadzić w domu pacjenta? Obecnie mieszkam w Katowicach. Dziękuję za odpowiedź

Witam. Usunięcie zęba w domu pacjenta jest jak najbardziej możliwe, ale niestety wiąże się z pewnymi problemami. Należą do nich brak możliwości wykonania zdjęcia RTG, brak możliwości rozcięcia w przypadku takiej potrzeby, jak również problemy z dobrym oświetleniem i jałowością pola zabiegowego. Sugeruję więc taki zabieg tylko w przypadku niemożności dotarcia do gabinetu. Pozdrawiam Olgierd Bartecki.

Lek. dent. Olgierd Bartecki

oczywiście że można - wszystko zależy od dobrej woli lekarzy - w mojej przychodni świadczymy takie usługi
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Teoretycznie można, ale proszę pamiętać, że w razie wystapienia jakichkolwiek komplikacji zabieg nie będzie mógł być dokończony i i tak będzie Pani musiała pojechać do gabinetu. Proszę pamiętać, że w przypadku usuwania ósemek prawdopodobieństwo komplikacji w trakcie zabiegu jest dosyć duże.