Czy w przypadku złamania bez przemieszczenia wykonuje się repozycję złamania?

Witam Jakiś czas temu doznałam urazu nadgarstka, złamanie nasady dalszej kości promieniowej lewej. W wypisie z SOR napisano: "...W znieczuleniu... wykonano zamkniętą repozycję złamania, założono gips przedramienny, RTG kontrolne-ustawienie odłamów korzystne." Czy to było złamanie z przemieszczeniem? Czy w przypadku złamania bez przemieszczenia wykonuje się repozycję złamania? Pozdrawiam Ela

Tak to rozumiem, repozycje wykonuje się w momencie utraty liniowości, złamanie może być również tylko szczeliną pęknięcia gdzie nie trzeba dokonywać żadnej repozycji.