Czy we wczesnej ciąży dozwolona jest praca z materiałem biologicznym oraz w pozycji stojącej przez 8h?

Czy we wczesnej ciąży dozwolona jest praca z materiałem biologicznym oraz w pozycji stojacej przez 8h? Narażenie na WZW B i C oraz HIV. Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Taka praca jest dozwolona, jak zwykle z zachowaniem środków ostrożności. Nie podała Pani dokładnie, gdzie pracuje, więc nie mogę być pewien.