Czy Xarelto ma wpływ na miesiączkę?

Xarelto - przyjmuje te tabletki ze względu na zakrzepicę żyły w dłoni spowodowanej malformacją. Mam pytanie czy te tabletki mogą spowodować bardzo obfite (skrzepy)miesiączki?
KOBIETA, 33 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Xarelto jest lekiem przeciwzakrzepowym, więc może wpływać na intensywność krwawień miesiączkowych. W ulotce dołączonej do opakowania można znaleźć informacje o możliwych działaniach niepożądanych.

W tej części producent wspomina, że nadmierne krwawienia miesiączkowe występują dosyć często u pacjentek stosujących lek Xarelto.

Charakterystyka leku Xarelto znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/xarelto-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-dawkowanie-skutki-uboczne.

Inna użytkowniczka naszego serwisu zadała podobne pytanie pod linkiem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silne-krwawienia-przy-stosowaniu-xarelto-20-mg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.