Czy z lekiem Stimuloton można równocześnie brać Desmoxan?

Witam. Czy z lekiem Stimuloton (sertralina) można równocześnie brać Desmoxan?

Redakcja abcZdrowie

Witam, producent Desmoxanu informuje tylko o możliwych interakcjach z lekami przeciwgruźliczymi. Jednak jest mało prawdopodobne, by preparat ten mógł wywołać niepożądane skutki uboczne przy jednoczesnym zażywaniu sertraliny – cytyzyna jest metabolizowana w niewielkim stopniu i wydalana wraz z moczem, co tłumaczy nasz ekspert w odpowiedzi na pytanie dostępne pod tym adresem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-stosowac-desmoxan-przy-lekarz-lamotrygine-lit-i-kwetiapina. Cytyzyna jest stosunkowo bezpiecznym alkaloidem, zaś kuracja suplementem Desmoxan nie powinna zaszkodzić pod warunkiem, że nie leczy się Pan na miażdżycę lub choroby serca. Więcej o działaniu oraz przeciwwskazaniach do stosowania preparatów z cytyzyną w naszym artykule, zachęcam do uważnej lektury: https://portal.abczdrowie.pl/cytyzyna-charakterystyka-dawkowanie-przeciwwskazania-dzialania-niepozadane. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.