Czy zachowanie mojej córki jest powodem do niepokoju?

Witam mam córke która kończy dzisiaj 10 miesiecy i niepokoji mnie jej zachowanie:Niepokoi mnie - brak nasladowania nie robi kosi kosi i nie pokazuje palcem - wali głową o scianę lub buja się jak się denerwuje - czasem bawi się paluszkami - raz tak raz nie reaguje na imię zależy czym jest zajęta - potrafi się zamyslec na pare sekund -często nie zwraca uwagi że wychodzę A z rzeczy ktore robi: -Odwraca się jak powiem zobacz co ma mama -jak partner przychodzi to się cieszy bardzo jak jej już nie weźmie to jest płacz -smieję sie bardzo dużo -jak sie pytam gdzie balonik lub pokaze palcem to patrzy się -kontakt wzrokowy przeważnie jest -przeważnie śpi cale noce czasem budzi sie raz na jedzenie -raczkuje i podnosi sie do siedzenia - czasem da buzi jak poprosze - przytula się ale raz ma tak że przytuli się raz odpycha się bo jest cos ciekawego - jak robi coś nowego patrzy się czy patrze -uśmiecha się do odbicia w lustrze i do dzieci -gaworzy mama,tata ,baba,dada itp -jak powiem chodź do mamy to raczkuje w moja stronę -ruszą pupą do muzyki -lubi jak jej czytam -zabawkami nudzi sie szybko. Już wariuję i nie wiem czy normalne jest że nie chcę naśladować nas i wali głową o scianę i bardzo dużo się denerwuje

Mgr Ewa Wójcik Psychologia

Dzień dobry,
może się denerwuje bo Pani się denerwuje?
Trudno przez internet postawić diagnozę. Jako matka mając niepewność poszłabym do internisty potem ew. do neurologa a na końcu do psychologa dziecięcego-terapeuty SI. Rodzic nie musi wiedzieć wszystkiego a czasem dziecko ma deficyty i wymaga ćwiczeń. Pozdrawiam.