Czy zdjęcie gipsu tydzień przed terminem pociągnie za sobą jakieś konsekwencje?

Witam Około 5 tygodni temu złamałem 3cią kość śródręcza. Było to moje pierwsze złamanie i gdyby nie zmuszono mnie do wizyty u lekarza, nie poszedłbym. Nie odczuwałem żadnego bólu, ni przy łamaniu, ni później. Ręka była bardzo spuchnięta, ale nic poza tym. Nasuwa się teraz pytanie; czy zdjęcie gipsu tydzień przed terminem pociągnie za sobą jakieś konsekwencje? Ręka mnie nie boli, a gips sprawia mi wielki dyskomfort.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli doszło do zrostu kości to nie ma powodu do obaw. Jeżeli natomiast kość nie zrosła się na tyle aby pełnić swoją funkcję to należy liczyć się z ponownym pęknięciem kości. Takie wtórne złamanie leczy się dłużej i gorzej niż pierwszorazowe.