Czy złe samopoczucie może być spowodowane zmniejszeniem dawki leku?

Witam! Od 1,5 roku leczę się na nerwice natręctw. Powoli razem z lekarzem zaczęliśmy zmniejszać dawkę leku spamilan o polowe (rano i wieczorem biorę połówkę 10 mg). Ostatnio towarzyszy mi przygnębienie, oraz złe samopoczucie Czy może to być spowodowane zmniejszeniem dawki tego leku? Inne leki jakie biorę to Pridinol 5 mg (połówka) Apo Serta 50 mg (jedna tabletka)

Witam! Brakuje informacji jak długi okres czasu upłynął pomiędzy zmniejszeniem dawki a obniżeniem nastroju, dlaczego przyjmuje Pani Pridinol. Najlepiej zmniejszać dawki leków lub je odstawiać na wiosnę - jest lepsza ekspozycja na promienie słoneczne. Wiosną cała przyroda się odradza, a my jesteśmy jej częścią, więc korzystajmy z tego co daje nam natura. Wracając do pytania to radzę jeszcze poczekać lub wrócić do poprzedniego dawkowania, a manewr odstawiania ponowić wiosną. Pozdrawiam W. Łuczkowski.