Czy moje objawy mogą być naturalne po odstawieniu leku?

Dzien Dobry, Przez rok przyjmowałam Elicea z powodu nerwicy lękowej. Odstawialam lek zmniejszając dawkę z 10mg do połówki przez miesiąc czasu, następnie połówka co drugi dzień przez tydzień czasu i odstawienie leku. Za każdym razem przy zmniejszaniu dawki po ok. 6-7 dniach występował przez jeden dzień niepokój i lekki ścisk w klatce piersiowej. Obecnie nie biorę leku przez ponad tydzień, a od wczoraj nie czuję się dobrze. Mam lekkie mdłości, coś w stylu choroby lokomocyjnej, lekki niepokój, lekki ścisk w klatce piersiowej. Nie chciałabym się niepotrzebnie nakręcać, dlatego proszę o informacje, czy objawy mogą być naturalne po odstawieniu leku? Chciałabym zaznaczyć, ze lek zadziałał od początku bardzo dobrze na mnie, wszystkie objawy lękowe ustąpiły po około 2 tygodniach od przyjęcia pierwszej dawki i cały okres przyjmowania czułam się bardzo dobrze, stąd decyzja o wyprowadzeniu mnie z leku.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie diagnostyczno terapeutyczne.