Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 0 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czym najczęściej mogą być spowodowane drobne zaburzenia rytmu u dzieci w wieku 10 lat?

Czym najcześciej mogą być spowodowane drobne zaburzenia rytmu u dzieci w wieku 10 lat, które nie odczuwają żadnych objawów neurologicznych?
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Brakiem zdolności psychomotorycznych. Nie każdy musi mieć 100-procentową koordynację rytmu (co można zauważyć niejednokrotnie na różnego rodzaju dyskotekach, czy "potańcówkach" w gronie osób dorosłych). Jeżeli jednak obawia się Pan, iż ów drobne zaburzenie rytmu jest czymś poważniejszym, proszę udać się do psychologa dziecięcego, który za pomocą różnego rodzaju testów sprawdzi czy brak rytmu nie jest związany np. z IQ dziecka. Powodzenia.

0

Witam,

trudno jednoznacznie podać przyczynę zaburzenia rytmu u dziecka, jest to utrudnione brakiem informacji, kontaktu z dzieckiem a tym samym uniemożliwia właściwą diagnozę. Można jedynie stawiać hipotezy. Zatem źródeł "drobnych zaburzeń rytmu" może być wiele, jednym z nich jest brak gotowości dziecka do pełnej percepcji zróżnicowanych bodźców muzycznych, może to być widoczne w utrudnionej koordynacji słuchowo-ruchowej, trudnościach w prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń rytmicznych. Czasem trudność percepcyjna lub ruchowa, przekłada się na trudność w odtworzeniu prawidłowego rytmu. W zaburzeniach mowy, mamy zakłóconą rytmikę wypowiedzi. Jeśli jest Pan zaniepokojony, warto swoje spostrzeżenia omówić z psychologiem i logopedą, którzy przy pomocy badania sprawdzą: czy występują deficyty sprawności ruchowej w obrębie różnych sfer motoryki. Dzięki właściwej diagnozie i postępowaniu np. w postaci ćwiczeń rytmicznych realizowanych przy muzyce, dziecko zyska możliwość zwiększenia wydolności rytmiczno-ruchowej aparatu mięśniowo-ruchowego dziecka.

pozdrawiam A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?ref=hl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety