Czym smarować bliznę po wycięciu tarczycy?

Witam Jestem 22 dni po całkowitym wycięciu tarczycy, mój lekarz chirurg polecił mi aby smarowac bliznę żelem varaderm i ja masować.. wyczytałam ze istnieją również plastry silikonowe na blizny min firmy sutricon, czy mogę je stosować również z tym żelem razem czy należy osobno? I czy mrowie warg i uczucie przytykania które powoduje efekt duszenia jest objawem czegoś złego? Z góry dziękuję za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

CO DO uczucia duszności proponuje wizytę u lekarza rodzinnego. Natomiast co do blizny sugeruje kierowanie się zaleceniami lekarza operującego