Dawka suplementacji witaminy D3 u 6,5-letniego dziecka

Mojemu 6,5 letniemu synowi lekarz pediatra po uprzednim badaniu zalecila witamine D3 w dawce 5000. Moje dziecko jest Okazem zdrowia,od 3 lat nie byl na antybiotykach, bardzo rzadko lapie przeziebienie, jest bardzo aktywny. Ojciec dziecka jest latynosem - nie wiem czy to ma znaczenie. W kazdym razie mamy powrocic na badanie za 3 miesiace. Zastanawiam mnie tak duza dawka u tak malego dziecka. Czy mam podstawy do obaw?

Piotr Pilarski

Być może dziecko miało niedobór dlatego taka dawka. Proszę dopytać lekarza prowadzącego gdyż jest to dawka wyższa niż profilaktyczna.

Pozdrawiam.