Dekapitacja kapturka dziąsła

Witam , dzisiaj przeszedłem dekapitacje kapturka dziąsła nad tzw zębem mądrości ponieważ powstała opuchlizna. Mam teraz włożony rozpuszczalny tampon. Mam dwa pytania: 1) Co mogę jeść po takim zabiegu? 2) Jak długo rozpuszcza się taki tampon i czy mogę jeść mając go ? Proszę o szybką odpowiedź.

Witam serdecznie,
Nie powinno być większych ograniczeń jeśli chodzi o jedzenie - jedynie unikać gryzienia twardszych pokarmów po stronie ósemki.
Czas rozpuszczenia się tamponu jest uzależniony od rodzaju zastosowanego materiału. W razie potrzeby dokładnych informacji, najlepiej zawsze skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg.

Plastyka dziąsła nad wyrzynającą się 8 jest jednym z zabiegów stosowanym w tego typu przypadkach. Jeść można już wszystko po 2 godz. oszczędzając stronę pozabiegową. Tampon należy wyrzucić po kilku godzinach jeżeli nie było innych zaleceń i płukać jamę ustną np.szałwią po każdym posiłku.