Dermatolog

Witam, wszędzie Pani pisze że każdy niech idzie do dermatologa na badania, a takie pytanie jak ktoś mieszka bardzo daleko od dermatologa? To co wtedy? Jak najlepiej pozbyć się zanieczyszczen i trądziku? Jakieś domowe sposoby albo co?

ponad rok temu

Witam,

Doradzam wizytę u dermatologa, gdyż najlepsze efekty mają kuracje dobierane indywidualnie, w zależności od dominacji danego rodzaju wykwitu, nasilenia zmian, ich lokalizacji, wywiadu chorobowego, rodzinnego, badań dodatkowych, na podstawie których czasem można ustalić przyczynę. Poza tym ważna jest ocena rodzaju i ogólnego stanu skóry oraz indywidualny dobór pielęgnacji bez której kuracja nie będzie w pełni efektywna. Lekarz może też doradzić ewntualne zabiegi uzupełniające terapię.

Jeśli argumenty te nie są wystarczające zamieszcam link do artykułu dotyczącego radzenia sobie z trądzikiem:
portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-tradzik

Pozdrawiam serdecznie

Witaj jeśli ktoś mieszka daleko od dermatologa, to powinien wybrać się chociaż raz na konsultację, aby lekarz obejrzał rodzaj krost, przepisze odpowiednie leki i preparaty do smarowania na skórę, wtedy terapia też jest skuteczna ale trwa o wiele dłużej. Bez obejrzenia zmian i stanu skóry nikt nie poda konkretnego leku, preparatu i nie wypisze i nie wyśle recepty do domu, bo ktoś ma daleko do lekarza, bo komuś nie chce się wyjść z domu czy z innych powodów.