Diagnoza nerwicy lękowej i stosowanie leków Nexpram oraz Afobam

Witam, mam 25 lat i cierpię na nerwicę lękową. Jestem pod kontrola lekarza, przyjmuję Nexpram 20mg, oraz Afobam- dorażne. Uczęszczam również od miesiąca na psychoterapię (póki co nie widzę efektów). Pracuję jako barman. Mam teraz w pracy istny "młyn", muszę pracować na pełnych obrotach. Boję się, że nerwica i lek mi to uniemożliwi.... Co robić sytuacji gdy jestem w pracy, a dopada mnie silny lęk... Jak szybko i skutecznie pozbyć się napięcia? Nie chcę uzależnić się od Afobamu...

Witam. Na efekty terapii trzeba czekać i pracować nad sobą. A co do poradzenia sobie to moze pomoże myśl, że nic Panu w pracy się nie stanie, nie umrze Pan a napad lęku po paru minutach minie. Nie panikować, ze wystąpi, tylko jak wystąpi to za chwilę przejdzie.
Magdalena Brabec

Warto uzbroić się w cierpliwość. Psychoterapia jest procesem, który trochę trwa. Wymaga także aktywnego zaangażowania, pracy nad sobą i zmienieniem się. Zachęcam do kontynuowania terapii. Warto jednak powiedzieć o swoich wątpliwościach dotyczących leków swojemu lekarzowi.