Dieta i ćwiczenia a karmienie piersią

Witam. Jak wpływa dieta i ćwiczenia mamy karmiącej na skład mleka? Moja córka od urodzenia przesypiała cale noce (10 h bez przerwy), gdy skończyła 4 miesiące zaczęłam ćwiczyć i troche mniej jeść, a córka zaczęła budzic sie w nocy na mleko, czy to dieta i ćwiczenia spowodowały, że pokarm jest mniej treściwy? Dodam, ze nie schudłam duzo ( 2kg w miesiąc)

Witam,
Dieta matki nie ma wpływu na zawartość w mleku białek, tłuszczów i węglowodanów. Nie ma również wpływu na ilość witamin A,D,E, C oraz większości mikro i makroelementów. Dieta matki może natomiast mieć wpływ na jakość tłuszczu mlecznego oraz zawartość niektórych witamin i kilku mikroelementów. Jeśli Pani dieta jest poprawnie zbilansowana, to nie powinna się Pani martwić o jakość mleka. Ćwiczenia fizyczne są również jak najbardziej wskazane. Jeśli ma Pani wątpliwości, co do jakości swojego odżywiania, najlepiej skorzystać z konsultacji dietetycznej, na której dietetyk przeprowadzi dokładny wywiad, analizę składu ciała i wytłumaczy Pani, jakie ewentualne błędy Pani popełnia i jak je naprawić.

Pozdrawiam serdecznie