Dlaczego mam opuchnięty policzek po ekstrakcji ósemki?

Witam. Miesiąc temu miałam wyrywaną górną ósemkę. Wczoraj rano, po przebudzeniu zauważyłam opuchliznę na policzku, a wszystko już się zagoiło dawno i nic nie boli. Szwy zdjęły się same. Czym może być spowodowana opuchlizna?

Opuchlizna po ekstrakcji ósemki jest jedną z powszechnych wśród pacjentów dolegliwości. Zwykle pojawia się kilka godzin po zabiegu i może utrzymywać od 3 do 5 dni. W przypadku wystąpienia opuchlizny w miesiąc po usunięciu wskazana jest pilna wizyta u specjalisty. Stomatolog zleci wykonanie zdjęcia RTG i będzie w stanie ocenić, co jest jej powodem. Być może w miejsce po usunięciu wdało się zakażenie. Proszę pilnie zgłosić się do specjalisty. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl