Dlaczego cały czas odczuwam ból po ekstrakcji?

Witam, za trzy dni miną dwa tygodnie odkąd usunięto mi dolną ósemkę. W pierwszych kilku dniach ból był bardzo silny, zażywałam Ketonal. W tym tygodniu zostały zdjęte szwy, a ból pozostał, ale już jest zdecydowanie mniejszy, nie biorę żadnych leków przeciwbólowych, natomiast ból promieniuje do ucha i lewa strona (z tej strony został usunięty ząb) jest obolała. Czy to normalne, że tyle dni od zabiegu cały czas mnie to boli?

Ból po ekstrakcji należy do powszechnych dolegliwości. Zazwyczaj pojawia się kilka godzin po zabiegu i może nasilić się około trzeciej doby od usunięcia. Ból może się utrzymywać nawet 14 dni po ekstrakcji, jednak z każdym dniem powinien on słabnąć. Promieniowanie w okolice ucha również zdarza się wśród pacjentów. Jeśli dolegliwości ustępują, to nie ma się czym niepokoić. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl