Dlaczego mam stan podgorączkowy po usunięciu ósemki?

Witam. Tydzień temu miałam usuwany ząb mądrości. Zabieg przebiegł bez komplikacji, nie pojawiła się opuchlizna, ani ból. Jedyne co mnie niepokoi to utrzymujący się od tego czasu stan podgorączkowy. Czego może być wynikiem, skoro żadne dolegliwości bólowe w obrębie usuniętego zęba nie występują?

Wszelkie objawy będące wynikiem ekstrakcji, takie jak opuchlizna, ból czy właśnie gorączka powinny ustąpić po kilku dniach. Jeśli któryś z nich utrzymuje się dłużej, proszę pilnie zgłosić się do stomatologa, który będzie w stanie ocenić źródło problemu i przeciwdziałać mu. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl