Dlaczego boli miejsce po usunięciu zęba?

Dzień dobry, miesiąc temu miałam wyrwany ząb trzonowy w dolnej szczęce. Ból był okropny jakby coś rosłow środku zęba, teraz pojawił się ten sam ból mimo, że zęba już nie ma. Co to może oznaczać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę pilnie zgłosić się do stomatologa. Wszelkie dolegliwości związane z ekstrakcją, takie jak ból miejscowy, ból promieniujący nawet do ucha, opuchlizna, podwyższona temperatura, mijają po kilku dniach od zabiegu (zwykle od 3 do 14 dni). Jeśli ból powrócił po takim okresie i jest co więcej tak intensywny, wizyta u specjalisty jest konieczna. Być może wdał się jakiś stan zapalny. Stomatolog na podstawie badań będzie w stanie określić źródło problemu i pomóc. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl