Dlaczego mam te problemy z zajściem w kolejną ciążę?

Mam 26 lat mam córkę 3 letnią i z nią też miałam problem żeby zajść w ciążę i trwało to półtora roku a przyczyny tego nie znaleziono , teraz jest podobnie od 2 lat staram się o ciążę i nadal nic , chodzę co miesiąc na owulację, z owulacją wszystko ok pęka i w ogóle, a ciąży brak . Nie wiem co mam zrobić Bierzemy z mężem witaminy ja biorę symvital mama a mąż prosperm

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ciężko jednoznacznie stwierdzić, dlaczego występują problemy z poczęciem. Jeżeli chodzi o Panią i z owulacją jest wszystko w porządku, to może warto, aby Pani partner również przeprowadził badanie laboratoryjne nasienia, które sprawdzą ruchliwość i żywotność plemników.

Jeżeli jednak już wcześniej udało się Państwu powiększyć rodzinę, to należy być dobrej myśli i dalej podejmować starania. Warto być też w stałym kontakcie z poradnią niepłodności i przeprowadzać regularne kontrole owulacji.

Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania, które zostały zadane przez innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-problemy-z-zajsciem-w-ciaze

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-nie-moge-zajsc-w-ciaze-mimo-prob

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-trudnosci-z-zajsciem-w-ciaze-i-jakie-ewentualne-badania-wykonac

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.