Dlaczego mam zaburzenia mowy?

Mam problem z mową, ogólnie to gadam dosc szybko ale mam takie momenty co trwaja dłuzej niz 30min ze nie moge powiedziec zdania.Rozmawiam z kims i nagle blokada nie moge nic powiedziec, dziwny stan bo wydaje mi sie że rozumiem o co sie mnie pyta ale nie nic nie moge odpowiedzieć a jak juz cos wydusze to bełkot. To wyglada tak jakbym nagle była bardzo pijana że aż bełkocze. Miedzy tym stanem mowa powraca na moze jedno zdanie i spowrotem niemoc wysławiania sie. Czasem mam takie napady kilka razy dziennie a czasem mam kilka dni bez nich. Od niedawna zaczełam się też jąkać, również nie codziennie tylko czasem . Czy ktos ma tak samo?

Witam! Badanie fizykalne z podstawowymi badaniami laboratoryjnymi, następnie badanie neurologiczne i EEG. Jeżeli nie znajdą odchyleń od normy, to wskazana konsultacja psychiatryczna. Zaburzenia czynnościowe typu nerwicowego mogą się w ten sposób manifestować. Zrobią odpowiednie testy, określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię i zaproponują odpowiednie postępowanie: psychoterapia z ew. wsparciem lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.