Dlaczego nie mogę wyzdrowieć?

Witam, ostatnio mam straszne problemy ze zdrowiem. Ostatni miesiąc walczyłam z wirusami raz była antybiotyk b***, potem kontakt z innymi chorymi i znów tydzień leżenia i a***.... W piątek lekarz stwierdził że mam infekcję wirusową, zalecił tylko leżeć, łykać ibuprom zatoki, psikać preparatem f***; miałam stan podgorączkowy do 37,2, zaczerwienione gardło, przytkane zatoki przynosowe (ale też jestem alergikiem) i od kilku tygodni szumy / dzwonienie w uszach (czy w głowie - już sama nie wiem). I co, leżę już trzeci dzień i stan bez zmian: - szumy / dzwonienie w uszach (najgorsze jak idę spać i jak się budzę bo wtedy jest cicho dookoła) - okropne osłabienie, ciężka (trochę obolała) głowa, miękkie nogi, trzęsące się ręce, kolorowo / mroczki przed oczami - permanentny stan podgorączkowy - od rana rumieńce, spieczone usta - światłowstręt i dźwiękowstręt - ale to pewnie z tego osłabienia - takie trochę zawroty głowy - zwykle jak dłużej gapię się w komputer albo patrzę na koszulę w paski (wtedy to aż mnie mdli) - z innych objawów - czasem coś mi się odkaszlnie ale bardzo rzadko (to może być pozostałość z poprzednich chorób bo sporo wydzieliny ściekało mi po migdałkach; gardło może trochę zaczerwienione i czasem coś podszczypuje ale nieznacznie; trochę jestem przytkana ale to już chyba tak ma być bo laryngologicznie też mnie sprawdzali i powiedzieli że ok (nawet miałam tomografię komputerową)   I nie wiem czy to ten wirus nie chce mnie opuścić i w związku z tym to wszystko mi się dzieje? Chciałam się dziś lub jutro skonsultować z moim lekarzem, ale oczywiście nie ma terminów. Do tego w piątek, najpóźniej w poniedziałek najbliższy powinnam się pojawić w biurze. A w przyszłym tygodniu szykuje mi się służbowy wyjazd ponad 400 km w jedną stronę. Czy jest coś co mnie ekspresowo może na nogi postawić w tej sytuacji? Jeszcze trochę a popadnę w depresje normalnie. ..

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ponieważ miała Pani dwukrotnie stosowaną antybiotykoterapię, świadczy to o tym, iż lekarz rozpoznawał infekcje bakteryjne, a nie wirusowe.

Opisane dolegliwości są najbardziej typowe dla zapalenia zatok. Nie wiem, w jaki czas od wystąpienia dolegliwości było wykonane badanie TK  zatok, być może w czasie, gdy jeszcze nie było zmian. Dlatego też wskazana jest ponowna kontrola laryngologa oraz badanie morfologii krwi z rozmazem (co pomoże różnicować infekcję bakteryjną z wirusową), CRP.

W związku z uczuciem zatkania - warto by lekarz zastosował leczenie obkurczające błonę śluzową, ponadto leczenie mukolityczne, do rozważenia również przeciwalergiczne. Jeżeli w dalszym ciągu będą cechy infekcji bakteryjnej potrzebne będzie wdrożenie antybiotyku o szerokim spektrum działania i dobrze penetrującym do zatok, np. z grupy linkozamidów.

Serdecznie pozdrawiam!