Dlaczego nie odczuwam przyjemności seksualnej ze współżycia?

Dzień dobry, z chłopakiem uprawiamy stosunek już ponad rok oraz inne przyjemności. Mieliśmy przerwę około 3 tygodni od wszelkiego rodzaju przyjemności i gdy próbowaliśmy to pojawiał się u mnie bardzo mocny ból przez co szybko przerywaliśmy. Chcieliśmy zacząć bardzo małymi kroczkami ale nawet przy próbie palcówki z jednym palcem pojawią się duży ból a chłopak czuje ze jestem o wiele bardziej "ciasna" niż zazwyczaj. Przykro nam że nie możemy w żaden sposób sprawić sobie przyjemności seksualnej. Na czym może polegać problem?
KOBIETA, 19 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Może to być zwykły lęk przed stosunkiem, który powoduje mimowolne zaciskanie mięśni dna miednicy, a to skutkuje zaciskaniem się ich, uniemożliwiając penetrację. Może to być pochwica. Mogą to być inne dysfunkcje.... Można tak gdybać. Proponuję wizytę u seksuologa.