Dlaczego odczuwam dyskomfort wokół tego zęba?

Dzień Dobry, Od jakiegoś czasu borykam się z "pykaniem" zęba (górna czwórka). Byłem z tym u stomatologa, zrobił zdjęcia, zabieg higienizacyjny, a kilka dni później wypełnienie. Pytając o to czy ząb wymaga leczenia kanałowego, powiedział, że nie, wymaga tylko leczenia wypełnieniem. Po tej wizycie przez jakiś czas nie czułem tego zęba aż tak mocno. Od dwóch dni czuję (nie cały czas) dyskomfort w postaci ucisku dookoła tego zęba, a gdy wypiję jakiś napój np. kawa, to po tym ząb zaczyna "pykać". Chciałbym się dowiedzieć co to może być? Czy to jest możliwe, że stomatolog się pomylił co do diagnozy odnośnie tego zęba?

Po leczeniu zęba z głęboką próchnicą mogą być przejściowe dolegliwości i dyskomfort który Pan opisuje. Może również dojść do obumarcia zęba i dolegliwości będą się nasilały - wtedy będzie konieczne leczenie kanałowe na jednej wizycie. Trzeba obserwować zęba, jeżeli stan się nasili proszę zgłosić się do stomatologa zajmującego się leczeniem endodontycznym.