Kobieta , 60 lat

Witam serdecznie! Jestem 6 tygodni po usunięciu zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem dotorebkowym sztucznej soczewki do oka lewego. W tej chwili po kontroli u okulisty odstawiłam wszystkie krople przepisane mi w szpitalu, a używam diclobak 1mg/ml. Wstajac dzisiaj rano czułam piasek w oczach i wrażenie jakbym miała coś obcego pod powieką. Oko mam obolałe. Stan ten utrzymuje się przez cały dzień. Widzenie nie pogorszyło się, ale zaczyna boleć mnie głowa. Chciałabym wiedzieć czy powinnam iść do okulisty, czy taki stan jest przejściowy po zmianie kropli. (Pierwszy dzień). Poprzednie krople Maxitrol odstawiałam przez 4 dni zmniejszając dawkowanie przez 2 kolejne dni 2 x dziennie, potem przez 2 dni 1 x dziennie wieczorem. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.

Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Lek. Karol Kaziród-Wolski 76
Lek. Karol Kaziród-Wolski Stażysta/Rezydent, Kielce
Edytuj odpowiedź

Witam! Opisane dolegliwości do jednoznacznie sugerują zespół suchego oka. Ten stan może wynikać, ze zmiany kropelek do oczu (odstawieniem poprzedniego preparatu). Wskazana jest wizyta u okulisty, który przeprowadzi badanie fizykalne i ewentualnie dobierze odpowiedni preparat. Opisane dolegliwości mogą nie ustąpić samoistnie. W tej chwili nic więcej nie można powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Okulistyka – Okulistyka jest działem medycyny zajmującym się badaniem, wykrywaniem oraz leczeniem chorób oczu. Najnowsze metody operacyjne w okulistyce pozwalają na korektę wielu uciążliwych wad. Laserowa korekta wzroku umożliwia przywrócenie ostrości widzenia zarówno u krótko-, jak i dalekowidzów.
  • Zaćma – Zaćma (cataracta) jest jedną z najczęściej spotykanych chorób gałki ocznej. Polega ona na całkowitym bądź częściowym zmętnieniu soczewki - dwuwypukłego tworu odpowiedzialnego za prawidłową ostrość wzroku. W konsekwencji zmętnienie soczewki prowadzi do postępującego osłabienia jakości widzenia, a nawet ślepoty.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Wyszukaj lekarza po opiniach