Drętwienie kciuka po złamaniu kości promieniowej

złamanie dalszego końca kości promieniowej , założono dwa druty Kirschnera po 4 tygodniach zdjeto gips i wyjeto druty , rehabilitowac sie mam w domu. Minęły dwa tygodnie od zdjecia zdjęcia gipsu dłon odzyskuje powoli sprawmność , ale odczuwam drętwienie kciuka, przy dotyku kciuka odczuwam mocniejsze drętwienie w dalszym ciągu nie mogę zgiąc do konca palców. Martwi mnie to drętwienie kciuka czy to normalne ? Przy masowaniu ręki w okolicach wyjecia drutu odczuwam "jakby przeszedł prąd

Małgorzata Panek

Prawdopodobnie jest to związane z uszkodzeniem nerwów. Powinny się one zregenerować z czasem. Rehabilitacja w takim przypadku jest wskazana.
Proszę się zgłosić do ortopedy.
Pozdrawiam