Drętwienie palców podczas czytania na leżąco

W momencie gdy długo czytam leżąc na łóżku drętwieję mi 2 ostatni palce obydwu dłoni oraz część samej dłoni. Ostatnio pojawia się to coraz częściej czy powinienem się martwić? Do kogo należy się zgłosić z takim problemem?

Witam! Opisywane przez Pana objawy mogą świadczyć o podrażnieniu nerwu łokciowego (przebiegającego powierzchownie w okolicy stawu łokciowego) po długotrwałym ucisku na okolicę łokciową. Drętwienie palców może być jednak objawem chorób neurologiczych. Proszę unikać pozycji, przy której pojawia się drętwienie. Wskazana konsultacja neurologiczna.