Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drętwienie palców u rąk podczas snu

Witam mam na imie Irena i mam 51 lat.Od dłuższego czasu mam dziwną dolegliwość.Podczas snu bardzo drętwieją mi palce u rąk. Najpierw dotyczyło to prawej dłoni , teraz od jakiegoś czasu obu dłoni. Dolegliwość ta przechodzi tylko wtedy gdy wstanę z łóżka. Zdrętwienie palców dłoni jest bardzo bolesne i coraz częściej tak szybko nie ustępuje rano a utrzymuje się podzczas dnia.Myślałam ze to może brak magnezu i zaczęłam od razu brac tabletki z magnezem ale drętwienie rąk nie minęło.Czy to może być coś poważnego związanego z krążeniem.Czy jest to coś poważnego i powinnam iść do lekarza czy przejdzie to samo?
KOBIETA, 51 LAT ponad rok temu

Witam Serdecznie Proponuję zrobienia badania obrazowego odcinka szyjnego, gdyż drętwienie może wynikać ze zmian zwyrodnieniowych powstałych w odcinku szyjnym kręgosłupa.

0
Magdalena Mroczek
77 poziom zaufania

Drętwienie, które Pani opisuje może być objawem wielu chorób. Ważny jest dokładny wywiad i badanie. Opisywane dolegliwości mogą być objawem zespołu cieśni nadgarstka. Jest to choroba neurologiczna, która wynika z ucisku na nerw i jego zmian degeneracyjnych. Najpierw dolegliwości objawiające się zaburzeniami czucia, tzw. drętwieniem. Często pomaga tzw. strzepywanie dłoni. Nerwem dotkniętym chorobą jest nerw pośrodkowy. Miejsce ucisku na nerw leży w okolicy nadgarstka. Drętwienie dotyczy zazwyczaj kciuka, palca wskazującego i środkowego. Potem zajęta może być też druga ręka. Potem mogą pojawić sie dolegliwości bólowe i zaniki mięśniowe. Leczenie polega na odciążeniu ręki, np. poprzez używanie właściwej myszki komputerowej. W niektórych przypadkach konieczna jest operacja. Inną chorobą powodującą podobne dolegliwości jest zespół rowka nerwu łokciowego. W tym przypadku ucisk wywierany koło łokcia na nerw łokciowy. Drętwieje zazwyczaj palec 4 i 5. Leczenie polega na noszeniu szyny odciążającej na noc. W niektórych przypadkach konieczna jest operacja. Czasami podobne objawy mogą być powodowane zmianami degeneracyjnymi kręgosłup i ich uciskiem na nerw. Ważne jest w tym przypadku badanie neurologiczne i zdjęcie kręgosłupa tj. MRT. Czasami drętwienie palców spowodowane jest dolegliwościami ze strony układu krążenia lub niedoborami witamin i mikroelementów. Radzę zgłosić sie do lekarza rodzinnego, on w razie potrzeby wyda skierowanie do neurologa, a on pokieruje dalszym leczeniem i skieruje na odpowiednie badanie radiologiczne lub neurofizjologiczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy