Drobne złogi na nerce

Wykryto u mnie drobne zlogi na nerce :piasek: tak to radiolog okreslil. Lekarka powiedziala mi ze to nic powaznego i ze przejdzie zeby duzo pic. Otoz ja pije duzo ok. 2l dziennie ale mocz oddaje maksymalnie do dwoch razy na dobe. Kazda mikcja trwa ok. 2-4 sekund. Tak poprostu juz mam nie chce mi sie to nie korzystam z wc. W badaniu moczu wyszlo tez liczne szczawiany wapnia. Nie mam zadnych napadowych boli. Boli mnie czasem brzuch ale da sie wytrzymac ii przechodzi po jakims czasie. Co mam zrobic? Faktycznie mi to przejdzie samo?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie jest możliwe, by pijąc 2L dziennie oddawała Pani mocz dwa razy dziennie przez 2-4s. Obecność szczawianów wapnia w moczu to wynik piasku w nerkach. Proszę przyjmować dużo płynów oraz ew. skonsultować się ze specjalistą urologiem.